Bana en ilginç gelen ve yazarken gördüğüm kısım buydu

Her yönden denediler, oyuncuları bariyerin arkasına koydular, oyuncuları stratejik olarak yerleştirdiler, ancak asla başaramadılar.

03/09/2019

21: 39’da CET

Leo Messi

Spor İngilizcesi

Rayo Vallecano’nun icat ettiği Messi karşıtı oyun

Öte yandan, Rayo Vallecano bu Pazar Camp Nou’da başarılı oldu. Rayo Vallecano’nun kendi koçu, oyuncuları ile Leo Messi’nin serbest vuruşundan nasıl kaçınacaklarını prova ettiklerini kabul etti. Rayo koçu söz konusu oyunla ilgili olarak, “Kalecinin yerini korumamız gerektiğini biliyorduk, aynı zamanda topun altından geçmesini de engellemeliydik. Bu şekilde Álex geri şut çekti ve golden kaçtı. Bu sefer iyi gitti” dedi. .

Piqué: “Çarşamba günkü maç göz önünde bulundurulduğunda oynamak zordu”

Barça, Rayo’yu devirmek için zamanında düzeltme yapıyor

Ve Álex Moreno, Leo Messi’nin serbest vuruşundan sonra ve kalecisi çoktan yenildiğinde, Barça’nın 3-1’i engellemek için kalesine koştu ve bir köşeye yöneldi. Bu sefer işe yaradı, ancak başka bir strateji eyleminde Barcelona’nın Piqué’den bir golle beraberliği nasıl attığını gören Rayo Vallecano için yeni bir yenilgiyi engellemeye hizmet etmedi.

Canarinha ile gol atan oyuncu bitti. Neymar Jr. nihayet Seleçao ile kapıyı gördü. Serbest vuruştan golü, Kolombiya’ya karşı 2-0 galibiyetinde skoru açmak ve ‘bebek canarinha’yı önümüzdeki Çarşamba günü efsanevi Marakana’da Honduras ile karşılaşacakları Olimpiyat turnuvasının yarı finallerine götürmek için belirleyici oldu.

14 Ağu 2016, 05:10 CEST

Joaquim Piera. Sao Paulo

“Çarpık”, kulağının arkasında pire ile yürüdü, çünkü Danimarka’ya karşı (4-0) harika bir oyun oynayarak gelen en büyük yıldızı, yeşil ve sarı giyinirken golle mücadele etti. Takımıyla yaptığı son gol, Brezilya’nın geçen yıl 8 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı oynadığı hazırlık maçına geri döndü. O gün, Dunga liderliğindeki takım, Jürgen Klinsmann’ın (4-1) Blaugrana’nın iki golünü attı.

On bir ay sonra Ney, bu kez resmi ve kararlı bir toplantıda bir hedefi kutlamak için geri döndü. 12. dakikaydı, Brezilya bölgenin hemen yakınında bir faul zorladı ve Barcelona oyuncusu ustaca topu iki Kolombiyalı savunucu arasında garip bir bariyer oluşturan ve durumu daha da kötüleştirecek şekilde gönderdi ve açılışı tamamladı. Kaleci Bonilla, Blaugrana’nın isabetli atışını durdurmak için hiçbir şey yapamadı. 

Sao Paulo’daki Arena Corinthians, Neymar için iyi bir senaryo, Seleçao ile oynadığı iki maçta zaten üç golü var: 2014 Dünya Kupası açılış maçında Hırvatistan’a karşı (3- 1) ve bu son sabah, 2016 Rio Janeiro Olimpiyatları çeyrek finalinde Kolombiya’ya (2-0) karşı. 

Rubin Kazan, finansal fair play’i ihlal ettiği gerekçesiyle UEFA tarafından cezalandırılan takımlar listesine katıldı. UEFA, bu Perşembe günü yaptığı açıklamada, Rus takımının “iki yıllık bir süre içinde Şampiyonlar veya Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazanırsa Avrupa turnuvasında oynayamayacağını” duyurdu.

18/10/2018

10/19/2018 tarihinde 10:06 AM CEST

Mireia Jimenez

UEFA, Kulüp Mali Kontrol Komitesi’nin (CFCB) kararını doğruladı, geçen Haziran ayının ardından soruşturma odası, kulübün 2017-18 sezonunda değerlendirilen izleme döneminde başabaş noktasını karşılamadığını açıkladı.

Rubin Kazan davası, kuruluşun Mayıs 2014’te imzalanan uzlaştırma anlaşmasına uymaması üzerine soruşturma odası tarafından çözüm odasına devredildi.

Yaptırım, kulüp tarafından Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS), UEFA kulüp mali kontrol yönetmeliğinin 34 (2) maddesi ve Tüzüğün 62 ve 63. maddeleri uyarınca temyiz edilebilir.

Finansal kurallarla ilgili bu düzenleme ile UEFA, zengin kulüplerin transfer piyasasının tam kontrolünü ele geçirmesini engellemeye çalışıyor ve kazandıklarından fazlasını harcamalarını yasaklıyor.

UEFA, PSG’ye yaptırım uygulamazsa Tebas, CAS ve AB’ye başvuracak

PSG satışları Financial Fair Play’i karşılayacak

Bu tartışmanın her zaman merkezinde yer alan takımlardan biri, Avrupa futbolunun en yüksek kurumundan bir yaptırım alacak olan bir sonraki takım olabilecek PSG’dir.

Neymar, Brezilya’yı Kolombiya’ya karşı Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’nın yarı finallerine götürme misyonuyla Corinthians Arena’ya atladı ve başardı. Brezilya basınından ve taraftarlarından gelen tüm eleştirilerin merkezinde olduğu hayal kırıklığı yaratan bir başlangıcın ardından, Danimarka’ya karşı yankılanan zafer moralleri yatıştırdı.

08/14/2016

Saat 05:12 CEST

Kolombiya karşısında Neymar, azulgrana’nın Kolombiya savunmasının dikkatini sadece 45 dakika içinde yoğunlaştırdığı ilk yarıda takımı sırtına attı. Daha fazla ilerlemeden, yanan Ney, birkaç şiddetli faul aldıktan sonra rakibine sert bir faul yaptı ve Kolombiyalılar, molanın kenarındaki iki takım arasında, sıraların yanındaki büyük bir tangana neden olmaktan çekinmedi. Hakem sonunda barış ve cesaret için haykırırdı.

Yine de Neymar skoru açtı ve Brezilyalı taraftarların hezeyanına neden olan doğrudan serbest vuruştan bir golle aleyhte olanları susturdu. 12. dakikada Kolombiya’nın kalesine düşen sopaya göre yapılan şut 11 ay sonra Brezilya ile tekrar gol attı.

Veya Neymar’ın hedefi das arquibancadas’ı filme aldı. Eğriyi onarın! # Rio2016 pic.twitter.com/IX2LxeZZZw

– Goleada Bilgisi (🏠’dan) (@goleada_info) 14 Ağustos 2016

Xavi Daura, çizgi roman ikilisi Venga Monjas’ın bir üyesi https://goldbets.top/en-iyi-siteler/ ve APM gibi programlarda işbirliği yaptı? o Hindistan Cevizi Müzesi. Şimdi, çok tuhaf bir koçun hikayesi olan ilk kurgu romanı “Bravo” yu yayınlıyor.    

27 Ekim 2019, 8:39 am CET

Dídac Peyret @didacpeyret

İnsanlar sizi Venga Monjas’taki komedyen olarak tanıyorlar; İcat edilmiş bir İspanya koçu hakkında bir roman yazdığınıza pek çok kişi şaşıracak …

Olabilir. Ama gerçekte karakter, saf komedi hikayeleri icat etmeye verir. Çünkü o topları için her şeyi çok yapan bir adam. Çok yerel bir şey, çok İspanyol. Hiç şüphe etmiyormuş gibi görünmesi için çabalayan. Bir futbolcu olarak zafer kazandığını ve sonra sıralara gittiğini. Ancak ona İspanya’nın koçu olmasını teklif ettiklerinde, bir jamacuco tarafından yakalanır. 

“Hayatım, toplarımdan alınan durdurulamaz bir dizi iyi karar oldu,” diyor …

Evet, İspanya koçu olması önerildiğinde, ancak dördüncü seçenek olarak ilk varoluşsal krizini yaşayana kadar kendini böyle görmeyi seviyor. Bu geçen yıl aklıma gelen bir fikirdi çünkü ben kitabı yazarken Lopetegui kovulmuştu. Çok önemli bir şey için ikinci seçenek olarak seçilmenin psikolojik rulosuyla ilgileniyordum.

“Bu ülkedeki herkesin isteyebileceği en önemli işe sahibim”, Torrente’nin kendisinin de söyleyebileceği bir ifade …

Doğru [gülüyor]. Bu ülkede futbol çok önemli bir ağırlığa sahip olduğu için karakter onu çok ciddiye alıyor. Ama aynı zamanda en önemli işi de düşünüyorum. Çünkü, dürüst olmak gerekirse, koçun İspanya başkanından çok daha fazla alay konusu olması gerekiyor. 

İspanya’da futbol neden bu kadar önemli?

Kitap için araştırma yaparken, futbolun canını sıkmak için çok faydalı bir şey olduğunu fark ettim. Kötü duyguları dışa vurmak için ve sonra çok bağlanan destansı kısım var. Bazen biraz şaka yaptılar ama futbol olmasaydı, yine de her hafta iç savaş yaşardık.

Futbolcular bir şeye örnek olmalı mı?

Bence futbol varolduğundan beri yaratılmış bir şey; oyuncuların iyinin ve kötünün üstünde olan insanlar olarak efsaneleşmesi var. Ama benim için oyuncuların kişisel yaşamları dikkate alınmamalı veya her şeye örnek olarak alınmamalıdır. Onları daha çok fiziksel bir şeyin üstesinden gelmenin bir örneği olarak görüyorum ama başka pek az şey. Bu sorumluluğu, bir şeyin farları gibi yüklüyorlar, ki eğer düşünürseniz oldukça çılgınca bir şey.

Karakterle ilgili ilginç olan şey onun çelişkileridir; “Vuruyor” ama gizlice Tony Soprano’nun terapiye gitmesi gibi … 

Bana en ilginç gelen ve yazarken gördüğüm kısım buydu. Başlangıçta onu gülme durumlarına sokmak ve bunun nasıl geliştiğini görmek için bir karakter olarak yetiştirdim. Ama daha insani tarafın da keşfedilebileceğini anlamaya başladım. Kendimi gazeteci Ramon Besa gibi insanlarla belgeleyerek, son yıllarda futbolda psikolog sayısının arttığını gördüm. Ve sonra o kısmı çok kullandım.

Ayrıca futbol dünyasını saran sarılık ve acıyla da uğraşıyorsunuz …

Elbette kitap, futbolun medya tarafından çok futbolla ilgili. Bu bazen komik bir şey gibi görünebilir, ancak diğer zamanlarda biraz korkutucudur ve sizi tam bir hezeyanın uç noktalarına götürür. “El Chiringuito” programının durumu bana çok ilginç ve çılgınlık açısından zengin bir gazetecilik-eğlence türüne iyi bir örnek gibi görünüyor [gülüyor].

Programda olanlardan mı yoksa izleyiciler olarak bizim hakkımızda söylediklerinden dolayı size çok ilginç geliyor mu?

Çünkü çok özel bir mikro evren oluşturduğunu düşünüyorum. Destanla kahkaha arasında oynuyor. Ve bu ince çizgide çok iyi oynuyor. Çünkü bazı işbirlikçilerin saçmalığına ek olarak, çok fazla bağırma ve çok sayıda bar kavgası anları olarak üretiliyor ki bence çok gerçek bir şey. İşte bu yüzden program başarılı. Mesele şu ki, program estetik olarak çok özgün bir şekilde yapılmış. Görsel-işitsel olarak çok ilginç bir program. Orada olup biteni bir tür kurgu olarak alırsanız, bu bir Marvel filmi izlemek gibidir. 

Romanın kahramanı, futbolu “kahramanca bir propaganda, bir aldatmaca, bir çocuğun okul bahçesi hayali” olarak tanımlıyor …